flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Запровадження у судах України Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи

27 березня 2018, 15:06

На сьогоднішній час судова система не відстає від технічного прогресу та завдяки системі «Електронний суд» дає змогу значно заощадити час та гроші громадян. Проте, слід зазначити, що на даний час діють лише окремі елементи підсистеми «Електронного суду», а саме:

  • сплата судового збору online,
  • отримання інформації про етапи проходження справи в суді за допомогою офіційного веб-порталу «Судова влада України»,
  • можливість одержання судових повісток за допомогою SMS-інформування, а копій судових рішень - електронною поштою,
  • доступ до текстів судових рішень через Єдиний державний реєстр судових рішень,
  • проведення судових засідань у режимі відеоконференції.

Крім того, відповідно до Закону України від 03.10.17 р. № 2147-VIII були внесені зміни та викладені в новій редакції процесуальні кодекси, якими передбачається запровадження у судах Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи. Вказаною системою передбачаються, що Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система покликана забезпечувати обмін документами (надсилання та отримання документів) в електронній формі між судами, між судом та учасниками судового процесу, між учасниками судового процесу, фіксування судового процесу, участь учасників судового процесу в судовому засіданні в режимі відеоконференції. Для цього потрібно  лише зареєструвати свої офіційні електронні адреси в системі.

Чиним законодавством передбачено, що Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система почне функціонувати через 90 днів із дня опублікування Державною судовою адміністрацією України у газеті «Голос України» та на веб-порталі судової влади оголошення про створення та забезпечення функціонування вказаної ситеми.

До початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи суд продовжує розглядати справи за матеріалами у паперовій формі.